sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

Žiadosť o Finančný príspevok

Ako budúca mamička máte možnosť požiadať o Finančný príspevok na odber tkaniva placenty, pupočníka a pupočníkovej krvi pre vaše bábätko.

*Finančný príspevok je možné poskytnúť iba na odbery vykonané v pôrodniciach, v ktorých Cord Blood Center zabezpečuje odber (zoznam partnerských pôrodníc).

Možnosť získania Finančného príspevku je limitovaná počtom schválených žiadostí. Príspevok nie je možné kombinovať s inou ponukou.


Výška príspevku podľa typu odberu:

Typ odberu Cena Zľava Zľavnená cena
Placenta + Tkanivo pupočníka + Prémium 1 490 €* 0 € 1 490 €*
Tkanivo pupočníka + Prémium 1 190 € – 200 € 990 €
Tkanivo pupočníka + Štandard 990 € – 200 € 790 €
Prémium 890 € – 100 € 790 €
Štandard 690 € – 100 € 590 €
* Cena 1 490 € platí iba 8 .3. – 31. 7. 2022, bežná cena je 1 990 €

Žiadosť o príspevok podľa typu odberu:

O Finančný príspevok môžete požiadať vyplnením formulára alebo zavolaním na +421 2 322 399 777. Poskytnutie Príspevku vás nezaväzuje k objednávke. Naše klientske centrum vás bude kontaktovať ohľadom ďalšieho postupu.

  Poskytnutím vašich údajov zaslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním vašich osobných údajov na účel vybavenia požiadavky o poskytnutie informácií týkajúcich sa prevádzkovateľom poskytovaných služieb (zákaznícke centrum). Poskytnutý súhlas môžete kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailu na adresu dataprotection@cordbloodcenter.com. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním. Informácie o podmienkach spracúvania vašich údajov nájdete na tomto linku.


  Príbehy využitia pupočníkovej krvi

  Letti zachránila jej vlastná pupočníková krv

  V roku 2017, v neďalekom Miškovci, podstúpila iba 2-ročná Letti operáciu na odstránenie nádoru – neuroblastómu. Po operácii bola nutná chemoterapia na zničenie zvyšných rakovinových buniek. Počas chemoterapie dochádza aj k poškodeniu kostnej drene, v ktorej prebieha krvotvorba. Jej obnova si vyžaduje transplantáciu krvotvorných buniek, ktoré obsahuje aj pupočníková krv.

  Keďže Lettini rodičia sa pri jej pôrode rozhodli pre odber a uskladnenie pupočníkovej krvi, lekár ju mohol použiť na liečbu, ktorá skončila úspešne.

  Aj keď pri narodení Letti nemali jej rodičia závažný dôvod pre uchovanie pupočníkovej krvi, teraz sú presvedčení, že toto ich rozhodnutie bolo možno tým najsprávnejším v ich živote. Pupočníková krv bola odobratá a uchovaná v našej rodinnej banke pupočníkovej krvi.

  Pupočníková krv pri mŕtvici

  Gynekológ a pôrodník dr. Lance Holemon daroval všetkým svojim vnúčatám pri narodení uskladnenie pupočníkovej krvi.

  Jednej z vnučiek rok po narodení diagnostikovali cievnu mozgovú príhodu. Mŕtvicu prekonala ešte v maternici, hoci celé tehotenstvo bolo nekomplikované. Mŕtvica postihne pred, počas, alebo po pôrode najmenej jedno zo 4-tisíc detí. Tým, že dievčatko malo k dispozícii svoju pupočníkovú krv, otvorili sa jej dvere k experimentálnej liečbe na Duke University v USA. V júli 2018 jej podali pupočníkovú krv a už pár týždňov po podaní sa jej stav v oblasti fyzioterapie veľmi zlepšil.

  Podanie vlastnej pupočníkovej krvi na Duke University podstúpilo aj 5 detí, ktoré mali uloženú pupočníkovú krv v našej banke pupočníkovej krvi. Išlo hlavne o liečbu detskej mozgovej obrny.  

  Chlapček s aplastickou anémiou

  Aplastická anémia je závažné ochorenie, ktoré nastáva, keď kostná dreň nedokáže produkovať dostatok krvných buniek, čo spôsobuje anémiu (chudokrvnosť), krvácanie a infekcie. Jedinou liečbou je transplantácia krvotvorných kmeňových buniek.
  Henrique sa narodil úplne zdravý. Keď mal 3 roky, diagnostikovali mu aplastickú anémiu. Keďže mal uloženú svoju pupočníkovú krv, po predchádzajúcej chemoterapii sa ju lekári rozhodli použiť na transplantáciu. Liečba prebehla v roku 2019 v Portugalsku. Henrique je stále sledovaný onkologickými špecialistami. Tí sú veľmi spokojní s klinickým vývojom a výsledok transplantácie považujú za vysoko pozitívny.

  Na Slovensku bola na liečbu aplastickej anémie použitá pupočníková krv už v roku 2009. Pacient mal 9 rokov a podali mu pupočníkovú krv od súrodenca.