sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

Program bezplatných indikovaných odberov

Od roku 2001 umožňujeme program indikovaných súrodeneckých odberov pupočníkovej krvi. V prípadoch, keď starší súrodenec trpí chorobou, liečiteľnou transplantáciou krvotvorných kmeňových buniek a matka je opäť tehotná, poskytujeme odber, spracovanie, vyšetrenie, zamrazenie a uskladnenie pupočníkovej krvi, tkaniva pupočníka či placenty týmto rodičom zadarmo.


Macko - Program bezplatných indikovaných odberov
Zaregistruj te sa

1. zaregistrujte sa:

 • bezplatne
 • bez finančných záväzkov
V prípade problému

2. v prípade:

 • predčasného pôrodu
 • nízkeho Apgar skóre
 • chorého súrodenca
Odber zdarma

3. odber ZADARMO

Pupočníková krv mladšieho súrodenca sa môže ihneď či neskôr použiť na liečbu chorého dieťaťa.


Bezplatná registrácia

  Súhlasím so spracovaním osobných údajov. Viac informácií.

  Poskytnutím vašich údajov zaslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním vašich osobných údajov na účel vybavenia požiadavky o poskytnutie informácií týkajúcich sa prevádzkovateľom poskytovaných služieb (zákaznícke centrum). Poskytnutý súhlas môžete kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailu na adresu dataprotection@cordbloodcenter.com. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním. Informácie o podmienkach spracúvania vašich údajov nájdete na tomto linku.

  K 31. 12. 2020 sa na Slovensku uskutočnilo vyše 250 indikovaných súrodeneckých odberov, pričom pupočníkovú krv od svojho mladšieho brata či sestry dostalo 6 malých pacientov.
  Vzhľadom na najnovšie poznatky v oblasti regeneratívnej medicíny sa od roku 2014 rozširujú indikácie, pri ktorých by odber a uskladnenie pupočníkovej krvi mohli mať liečebný potenciál, a teda sú poskytované pre rodičov bezplatne. Deti narodené predčasne, konkrétne pred 28. týždňom tehotenstva, majú zvýšené riziko detskej mozgovej obrny. Zatiaľ čo detská mozgová obrna postihuje štatisticky 2 až 3 deti z 1000 donosených detí, v prípade predčasne narodených detí je pravdepodobnosť až 10x vyššia. To isté platí pre novorodencov, ktorí po 5 minútach od narodenia, nedosiahnu Apgar skóre vyššie ako 5.

  Zaujali sme vás a chcete sa dozvedieť viac? Kontaktujte nás bezplatne na čísle 0800 11 12 33.
  Nezáväzná online registrácia tu.