sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

Unikátny portál o pupočníkovej krvi

Monika Hilmerová, Aneta Parišková, Lenka Šóošová, Laci Strike, Petra Bernasovská a mnohé iné známe osobnosti spolu s tisíckami ďalších Slovákov dnes krstia  jedinečný portál www.pupocnikovakrv.sk, ktorý je určený širokej verejnosti. 

Krstným rodičom sa môže stať každý, kto na www.pupocnikovakrv.sk  jedným kliknutím potvrdí voľbu „krstím“. Tento verejný krst sa symbolicky uskutočňuje pri príležitosti Dňa pupočníkovej krvi – 6. októbra. Originálny spôsob krstenia, aký v našich zemepisných šírkach nemá obdobu, má zároveň charitatívny rozmer. Za každé kliknutie venuje spoločnosť DATALAN 10 centov na budovanie verejnej banky pupočníkovej krvi na Slovensku.

Verejnú banku prevádzkuje občianske združenie Eurocord-Slovakia, ktoré je iniciátorom projektu. Garantmi portálu sú odborníci z oblasti gynekológie, hematológie a pediatrie – Prof. MUDr. Ján Danko, PhD., ďalej Prof. MUDr. Mikuláš Hrubiško, CSc., a MUDr. Peter Mesár. Portál je určený nielen budúcim mamičkám, ale širokej verejnosti, laikom i odborníkom.

Návštevníci na ňom nájdu všetky informácie týkajúce sa pupočníkovej krvi, možností jej využitia nielen v rámci štandardných ochorení, pri ktorých sa vykonáva transplantácia krvotvorných kmeňových buniek, ale aj liečby takých diagnóz, ako je cukrovka I. typu alebo detská mozgová obrna. Nechýba časový exkurz do histórie a vývoja pupočníkovej krvi, fakty a mýty a najnovšie aktuality.

Do krstu sa počas celého dňa môže zapojiť každý, kto chce podporiť myšlienku významu pupočníkovej krvi. A to hneď dvomi spôsobmi – online na www.pupocnikovakrv.sk, alebo osobne na verejnom podujatí v Nákupnom centre Polus v Bratislave. Slávnostné ukončenie krstu bude o 18 hodine.

O organizácii EUROCORD-SLOVAKIA

Slovenský register placentárnych krvotvorných buniek, Eurocord-Slovakia, pôsobí v oblasti spracovania krvotvorných buniek z pupočníkovej krvi a podporuje jej využívanie na liečbu a výskum.

Pre viac informácií:

Viktória Vasilenková
Dynamic Relations 2000 s.r.o.
mobil: + 421 918 467 651
vasilenkova@dynamic.sk
www.dynamic.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

/* Pôvodné */