sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

Rodič

Petra Sliacka

Život prináša rôzne scenáre… bohužiaľ nie vždy sú ako z rozprávky. Richardovi sme sa rozhodli k narodeniu dať dar – odber pupočníkovej krvi + tkanivo pupočníka. Pri mojej rodinnej anamnéze som o ňom uvažovala od prvého tehotenstva a pri Richardovi som už nemala na čo čakať, nakoľko s ďalším tehotenstvom nepočítam a jeho odber vie byť na cca 75 % vhodný pre Tamarku (25 % úplná zhoda a 50 % čiastičná zhoda pri vlastnom súrodencovi). Ober je úplne bez rizika, bezbolestný a neinvazívny. Je zdrojom vzácnych kmeňových buniek s ktorými sa do budúcna počíta pri liečbe rôznych ochorení a ja môžem spokojne spávať, že aj „keby niečo“ máme možnosť siahnuť aj po nich. Skladovať sa môžu 10tky rokov a teda počas celého Richardovho života.

@petra_sliacka

Miriam Fekiač

Odber sa konal hneď po pôrode a bol úplne bezbolestný a rýchly. Ani som si to v tom návale emócii nestihla všímať. Sme veľmi radi, že sme sa tak rozhodli a išli by sme do toho určite znova.

Táňa Pauhofová

„Nič na svete pre mňa nie je dôležitejšie ako zdravie môjho dieťatka, s tým budú súhlasiť asi všetky mamy - aj keď zatiaľ čakateľky. A to nie je žiadne klišé. V prípade, že nám osud nebude úplne naklonený a ja už teraz môžem jedným odberom perinatálnych tkanív zmeniť chod udalostí, neváham ani sekundu. Radšej mať uskladnené a ideálne nikdy nevyužiť, ako neskôr už nemať možnosť. Kráľovstvo za zdravé dieťa!“