Sme tu pre Vás : Klientske centrum Gallayova 11, BA.
  Kontakt : 0800 11 12 33

Čo je tkanivo pupočníka

Tkanivo pupočníka

Pupočná šnúra (pupočník) spája dieťatko s placentou a matkou. Pupočnou šnúrou prechádzajú 3 cievy, ktoré sú obalené vo Whartonovom géle – priesvitnej želatinóznej hmote. Tieto cievy zásobujú plod okysličenou krvou z placenty bohatou na živiny.

Tkanivo pupočníka je bohatým zdrojom mezenchymálnych kmeňových buniek, ktoré sa dokážu diferencovať na bunky širokého spektra tkanív, ako napr. tkanivá kostí, chrupavky, šliach, svalov, nervov či pečene. Tie sa nachádzajú aj v pupočníkovej krvi, i keď vo výrazne menšom množstve ako v tkanive pupočníka, a tiež aj v tkanive placenty. Imunosupresívne a imunomodulačné schopnosti mezenchymálnych kmeňových buniek vedia pomôcť pri chronických zápalových a autoimunitných procesoch.

Mezenchymálne kmeňové bunky sú pravdepodobne najsľubnejší typ buniek pre bunkovú terapiu, regeneratívnu liečbu poškodených orgánov a liečbu rôznych ochorení.

V súčasnosti je evidovaných vyše 200 klinických štúdií overujúcich potenciál využitia tkaniva pupočníka pri liečbe neurologických, neurodegeneratívnych, autoimunitných a iných ochorení.

Využitie tkaniva pupočníka

Zaujali sme Vás a chcete sa dozvedieť viac? Kontaktujte nás bezplatne na 0800 11 12 33.
Nezáväzná online registrácia tu.