sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

Naše benefity

  • Druhí v Európe: Sme druhou najväčšou európskou rodinnou bankou pupočníkovej krvi, ktorá pôsobí vo viacerých európskych krajinách a uchováva kmeňové bunky z pupočníkovej krvi pre viac ako 180 000 detí.

Benefity

  • Dlhoročné skúsenosti s liečbou: Profesionálnou prípravou transplantátov z pupočníkovej krvi sme sa začali zaoberať v Európe ako jedni z prvých už v roku 1997. Vďaka medzinárodnej spolupráci, vlastnému výskumu a neustálemu zdokonaľovaniu technológií  máme dnes bohaté skúsenosti, kvalitných zamestnancov a prezentovateľné výsledky pomoci pacientom.
  • Odborné zázemie: Odbornú činnosť vykonáva Slovenský register placentárnych krvotvorných buniek (SRPKB), ktorý na základe povolenia Ministerstva zdravotníctva SR prevádzkuje laboratóriá, oprávnené spracovať a uskladňovať kmeňové bunky z pupočníkovej krvi, tkaniva pupočníka a kostnej drene.  V rámci týchto svojich kompetencií zabezpečuje SRPKB  komplexné služby pre klientov rodinnej banky pupočníkovej krvi – odber, prepravu, spracovanie, uchovanie aj vydanie pupočníkovej krvi v prípade potreby.
  • Garancia kvality: SRPKB je členom medzinárodnej databázy darcov kostnej drene a pupočníkovej krvi WMDA a medzinárodnej výmennej siete EMDIS, ako aj  členom ďalších prestížnych svetových organizácií, ktoré stanovujú štandardy pre kvalitu produktov z pupočníkovej krvi (NetCord). SRPKB je garantom kvality a odbornosti vo všetkých krokoch od odberu až po uchovanie a vydanie pupočníkovej krvi pre celú medzinárodnú skupinu rodinných bánk Cord Blood Center.
  • Viac buniek, viac života: Ponúkame spôsob odberu a spracovania, ktorý umožňuje získať a uchovať najvyšší možný počet krvotvorných kmeňových buniek z odobratej pupočníkovej krvi, čím sa zvyšuje šanca na úspešnú liečbu v prípade ich použitia. Z hľadiska priemerného počtu buniek boli naše transplantáty v registri darcov 8 rokov po sebe najkvalitnejšie vo svete.* Od septembra 2013 prinášame ako prví v Európe možnosť uchovať okrem pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka aj tkanivo placenty. Spolu s pupočníkovou krvou sa svojimi vlastnosťami navzájom dopĺňajú a predstavujú významný zdroj liečby.
  • Náš výskum: V rámci našich výskumných aktivít spolupracujeme s významnými slovenskými vedeckými pracoviskami ako sú Slovenská akadémia vied či Lekárska fakulta Univerzity Komenského.
  • Liečebné využitie: Kmeňové bunky, spracované v laboratóriách SRPKB, sú akceptované na liečbu v transplantačných centrách doma a v zahraničí.
  • Spolupracovali sme pri liečebnom využití viac ako 258 jednotiek pupočníkovej krvi, z ktorých bolo 25 pre pacientov zo Slovenska.
  • Ako prví v Európe sme v roku 2004 vydali na liečbu dieťaťa jeho vlastnú pupočníkovú krv, ktorú malo uloženú v našej rodinnej banke. Choroba – zhubný nádor mozgu – bola prekonaná.

* Výročné správy BMDW 2007 – 2014

Zaujali sme vás a chcete sa dozvedieť viac? Kontaktujte nás bezplatne na čísle 0800 11 12 33.
Nezáväzná online registrácia tu.

/* Pôvodné */