sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

Všetko o pupočníkovej krvi sa dozviete aj v novom klientskom centre v Bratislave

Rodinná banka pupočníkovej krvi Cord Blood Center zriadila na Slovensku prvé klientske centrum pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac informácií o zdroji kmeňových buniek – pupočníkovej krvi a jej liečebných možnostiach.

Myšlienkou otvorenia centra je podľa slov riaditeľa Cord Blood Center Slovensko, Rastislava Bagara byť o krok bližšie k  budúcim rodičom ako aj jestvujúcim klientom. „Našim zámerom je, aby sa ľudia, ktorí sa zaujímajú o tému pupočníkovej krvi dozvedeli všetky potrebné informácie z prvej ruky.  Priamo v novom klientskom centre sa tak môžu dozvedieť napríklad diagnózy, pri ktorých sa v súčasnosti už pupočníková krv využíva ako aj informácie o jej budúcom potenciáli, ktorý sa testuje v početných klinických štúdiách na celom svete.“ Okrem toho je centrum prístupné akýmkoľvek otázkam a námetom, ktoré môžu zlepšiť poskytované služby.

Myslím si, že je to skvelá možnosť spýtať sa na všetko, čo vás o pupočníkovej krvi zaujíma. Mňa osobne potešila najmä informácia o celosvetovo rastúcom počte liečebných použití vlastnej pupočníkovej krvi  a zaujali ma konkrétne diagnózy, pri ktorých sa klinicky skúša využitie kmeňových buniek z pupočníkovej krvi. K nim patrí napríklad detská mozgová obrna, autizmus, získaná hluchota detí, diabetes mellitus typu 1 a ďalšie“, dodáva prvá klientka, budúca mamička dvojičiek, Zuzana z Bratislavy.

 

Klientske centrum bude otvorené dva dni v týždni – a to vždy v utorok od 15 h do 17 h a štvrtok, od 10 h do 12 h. Nájdete ho v Bratislave na Lamačskej ceste 3 blízko Patrónky. Pre lepší komfort a individuálny prístup odporúčame  návštevníkom, aby sa do centra vopred objednali cez registračný formulár na web stránke https://cordbloodcenter.sk/sluzby-a-ceny/klientske-centrum/ alebo telefonicky na bezplatnej infolinke 0800 11 12 33.

O rodinnej banke pupočníkovej krvi Cord Blood Center
Rodinná banka Cord Blood Center je súčasťou druhej najväčšej európskej banky pupočníkovej krvi Cord Blood Center Group, v ktorej uchovali pupočníkovú krv rodičia viac než 120 000 detí. Odborníci skupiny CBC spolupracovali pri liečebnom využití 37 jednotiek pupočníkovej krvi, ktoré boli použité na liečbu samotného dieťaťa, súrodenca alebo nepríbuzného pacienta. Kvalita transplantátov pupočníkovej krvi, spracovaných v laboratóriách CBC, bola potvrdená transplantačnými centrami po celom svete, napr. v USA, Nemecku, Veľkej Británii, Francúzsku, Holandsku, Austrálii, Brazílii, Izraeli atď. Na Slovensku Cord Blood Center úzko spolupracuje s verejnou bankou Eurocord-Slovakia, rodičia tak môžu uchovať pupočníkovú krv svojho dieťaťa pre potreby rodiny alebo ju darovať. Viac informácií nájdete na www.cordbloodcenter.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *