sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

Podporte liečbu závažných ochorení svojimi 2% z dane

V tomto čase sa ľudia a firmy každoročne rozhodujú, komu poukážu 2% zo svojej dane z príjmov. Nejde o daň naviac, ide o časť už zaplatenej dane, ktorá môže byť využitá na podporu zmysluplných aktivít, o čom skutočne môžete sama rozhodnúť a prostriedky sa naozaj k Vami zvolenej aktivite dostanú.

Poskytnutím 2% z dane registru darcov pupočníkovej krvi pomôžete ďalej rozvíjať programy, prostredníctvom ktorých pomáha pacientom s ťažkými ochoreniami. Všetky náklady spojené s činnosťou registra sú financované bez spoluúčasti štátu, či zdravotných poisťovní a aktivity je možné realizovať vďaka pomoci rodinnej banky Cord Blood Center, sponzorov a práve príspevkov 2% z daní.

Register darcov pupočníkovej krvi Eurocord-Slovakia už viac ako 15 rokov pomáha ťažko chorým deťom a dospelým. V medzinárodnej výmene poskytuje až 1.734 darovaných transplantátov pupočníkovej krvi pacientom na celom svete. Slovenský register darcov je v počte jednotiek pupočníkovej krvi na obyvateľa dokonca lepší ako napr. Holandsko alebo Veľká Británia. Do dnešného dňa register zaslal na účely liečby už 34 transplantáv.

Pupočníková krv z registra darcov Eurocord-Slovakia dosahuje špičkovú kvalitatívnu úroveň. Spomedzi 49 registrov sveta, ktoré poskytujú darovanú pupočníkovú krv cez medzinárodnú databázu Bone Marrow Donor Worldwide, dosahuje slovenský register dlhodobo svetové prvenstvo. Už 7 rokov po sebe sú jeho transplantáty vyhodnotené ako najlepšie z hľadiska počtu buniek, čo zvyšuje šance pacienta v boji s chorobou.

Od roku 2014 Eurocord-Slovakia v spolupráci s Cord Blood Center realizuje na Slovensku vôbec prvú klinickú štúdiu na liečbu detskej mozgovej obrny s použitím vlastnej pupočníkovej krvi v Európe. Do dnešného dňa bola v rámci štúdie pupočníková krv podaná 5 deťom a v priebehu 5 rokov túto liečbu podstúpi 50 malých pacientov. Liečba je pre pacientov bezplatná. Tiež je v príprave klinická štúdia na liečbu autizmu, ktorej sa budú môcť zúčastniť deti, ktoré majú uloženú vlastnú pupočníkovú krv.

V nadväznosti na tieto klinické štúdie bol rozšírenýi aj Program bezplatných indikovaných odberov. Ten zabezpečuje bezplatné odbery vlastnej pupočníkovej krvi u novorodencov, ktorí sa narodia predčasne alebo majú po pôrode nízke Apgar skóre. Vďaka uchovanej pupočníkovej krvi budú mať, v prípade výskytu komplikácií v budúcnosti, možnosť zúčastniť sa týchto klinických štúdií.

Podrobné informácie o ďalšej  činnosti registra, ako aj o tom, ako darovať 2 % z dane nájdete tu.

Vyhlásenie s vyplnenými údajmi si môžete stiahnuť tu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *