sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

Prelomová štúdia sleduje účinky autológnej pupočníkovej krvi u detí so stratou sluchu

Výskum pupočníkovej krvi dennodenne dokazuje terapeutický potenciál kmeňových buniek, ktoré sa v nej nachádzajú.  Preto sa dnes stretávame aj neobvyklými ochoreniami, pri ktorých sa použije vlastná pupočníková krv pacienta. Jedna zo štúdií si dáva za cieľ nájsť spôsob ako opätovne vrátiť sluch malým deťom do 18 mesiacov.

Kmeňové bunky z pupočníkovej krvi sú schopné obnoviť stratu sluchu, ktorá sa u malých detí často objaví po úrazoch hlavy alebo infekciách. Prebiehajúca štúdia bola iniciovaná na základe výsledkov pozorovaní u zvierat, ktorým liečba kmeňovými bunkami z ľudskej pupočníkovej krvi výrazne zlepšila poškodenia vo vnútornom uchu. Zvieracie modely ukázali fascinujúce neuroregeneračné schopnosti pupočníkovej krvi. To podporilo jej ďalšie využitie na liečbu detí.

V rámci štúdie bude autológna pupočníková krv podávaná vybraným detským pacientom ako infúzia a pacienti budú sledovaní počas zákroku. Následne bude ich stav vyšetrovaní v pravidelných intervaloch počas jedného roka. Táto štúdia je zatiaľ jediná svojho druhu, ktorá by mohla priniesť pre mnohé deti návrat sluchu nechirurgickým spôsobom.


Prečítajte si pôvodný článok
Prejdite na klinickú štúdiu
Prejdite na Prebiehajúce klinické štúdie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *