sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

Vlastná pupočníková krv použitá na unikátnu liečbu slovenského pacienta

Po prvý krát bola použitá vlastná pupočníková krv slovenského pacienta na liečbu v oblasti tzv. regeneratívnej medicíny. Dvojročnému chlapčekovi s detskou mozgovou obrnou boli transfúziou podané jeho vlastné kmeňové bunky z pupočníkovej krvi. 

Išlo unikátny zákrok, ktorý sa uskutočnil minulý rok na klinike Duke University Medical Center v USA. Na tejto klinike podstúpilo liečbu vlastnou pupočníkovou krvou už viac ako 200 detí s DMO alebo inými poškodeniami mozgu. Pri detskej mozgovej obrne dnes nedokážeme liečiť jej prvotnú príčinu, len zmierniť následky. Lekári preto vkladajú veľkú nádej do terapie pomocou kmeňových buniek z pupočníkovej krvi. Odborníci z rodinnej banky Cord Blood Center a Eurocord-Slovakia v spolupráci s detskými lekármi pripravujú už aj na Slovensku klinickú štúdiu zameranú na liečbu DMO. Bude to šanca pre malých slovenských pacientov na zlepšenie ich stavu pomocou vlastnej pupočníkovej krvi.

Na priloženom videu môžete sledovať krátky príbeh jedného z pacientov a rozhovor s Dr. Kurzberg ktorá je svetová expertka na transplantácie pupočníkovej krvi a priekopníčka v aplikovaní vlastnej pupočníkovej krvi deťom s DMO.


Pozrite si video

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

/* Pôvodné */