sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

2 percenta na liečbu

Vaše 2% pomoci

Naša pupočníková krv pomáha doma aj vo svete

Slovenský register pupočníkovej krvi je členom skupiny Cord Blood Center Group a je prepojený s medzinárodnou databázou BMDW. Vďaka tomu k pupočníkovej krvi od slovenských darkýň majú prístup pacienti na celom svete. Darovaná pupočníková krv zo Slovenska bola už využitá na liečbu takmer 40 dospelých aj detských pacientov. Na Slovensku bola pupočníková krv použitá viac ako 20 krát – súrodenecká aj vlastná.

Slovenské naj

Najvzdialenejšie miesto, kam sme poslali pupočníkovú krv z registra darcov je Melbourne v Austrálii. Pupočníkovú krv od slovenských darkýň sme poslali na liečbu aj do susedných krajín ako Česká republika, Rakúsko a Maďarsko.

Najstarší pacient, ktorému podali pupočníkovú krv zo Slovenska mal 66 rokov (USA), najmladší 2 mesiace (Česká republika).

Potrebná je podpora od celej spoločnosti

Záujem o darovanie dlhodobo prevyšuje naše finančné možnosti. Všetky náklady spojené s činnosťou registra financujeme bez spoluúčasti štátu, či zdravotných poisťovní. Darí sa nám to vďaka pomoci rodinnej banky pupočníkovej krvi Cord Blood Center, sponzorov a práve príspevkov 2 % z daní. Vašim príspevkom môžete pomôcť deťom i dospelým, čakajúcim na transplantáciu krvotvorných kmeňových buniek od darcu.

Všetky kroky k poskytnutiu Vašich 2% nájdete na stránke www.rozhodni.sk.

Vyhlásenie s vyplnenými údajmi si môžete stiahnuť tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

/* Pôvodné */