sme tu pre vás: Klientske centrum Gallayova 11, BA
  kontakt: 0800 11 12 33

Najväčší krst na Slovensku má 7539 krstných rodičov!

Rekordných 7539 krstných rodičov z celého Slovenska, medzi nimi Oľga Dúbravská, Martina Mečiarová, Aneta Parišková, Silvia Chovancová Lakatošová a mnohé ďalšie osobnosti, získal unikátny portál www.pupocnikovakrv.sk, ktorý je určený širokej verejnosti. Za každý krstný klik venovala spoločnosť DATALAN 10 centov, spolu 800 eur na budovanie verejnej banky pupočníkovej krvi na Slovensku.

Originálny online krst, ktorý vyvrcholil včera podvečer, 6. októbra symbolicky na Deň pupočníkovej krvi verejným krstom v Nákupnom centre Polus, uviedol do života jedinečný portál www.pupocnikovakrv.sk. Podporiť túto myšlienku prišli niektorí prominentní krstní rodičia osobne. „Podľa mňa je veľmi dôležité, aby odborné témy, napr. v medicíne, ktoré môžu pomôcť ľuďom – laikom, boli verejnosti podávané zrozumiteľným spôsobom.“, zdôvodňuje význam portálu Lenka Šóošová. Na krste sa stretla spolu s Laci Strikom a jeho manželkou Aničkou, či Petrou Bernasovskou. K prominentným krstným rodičom ďalej patria Monika Hilmerová, Karin Cíleková Habšudová a Miroslava Almasy.

Návštevníci portálu nájdu všetky informácie týkajúce sa pupočníkovej krvi, možností jej využitia nielen v rámci štandardných ochorení, pri ktorých sa vykonáva transplantácia krvotvorných kmeňových buniek, ale aj liečby takých diagnóz, ako je cukrovka I. typu alebo detská mozgová obrna. Nechýba časový exkurz do histórie a vývoja pupočníkovej krvi, fakty a mýty a najnovšie aktuality.

Verejnú banku prevádzkuje občianske združenie Slovenský register placentárnych krvotvorných buniek, Eurocord-Slovakia, ktoré je iniciátorom projektu. Garantmi portálu sú odborníci z oblasti gynekológie, hematológie a pediatrie – Prof. MUDr. Ján Danko, PhD., Prof. MUDr. Mikuláš Hrubiško, CSc., a MUDr. Peter Mesár. Portál je určený nielen budúcim mamičkám, ale širokej verejnosti, laikom i odborníkom.

O organizácii EUROCORD-SLOVAKIA

Slovenský register placentárnych krvotvorných buniek, Eurocord-Slovakia, pôsobí v oblasti spracovania krvotvorných buniek z pupočníkovej krvi a podporuje jej využívanie na liečbu a výskum.

Pre viac informácií:

Viktória Vasilenková
Dynamic Relations 2000 s.r.o.
mobil: + 421 918 467 651
vasilenkova@dynamic.sk
www.dynamic.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *